Jak kupić idealny pierścionek zaręczynowy?

Zaręczyny są najważniejszym momentem w życiu każdego człowieka. Ta niepewna chwila, która zadecyduje o dalszym życiu, pozostaje na bardzo długo w pamięci każdego, kto ją przeżył. Pamiątką tej chwili jest oczywiście pierścionek zaręczynowy. Warto by więc, aby był wybrany w możliwie najlepszy sposób. Jak tego dokonać?

Jaki kamień?

Powszednie uważa się, że jeśli pierścionek zaręczynowy, to tylko taki z diamentem. Wiele osób nawet materiał wykonania traktuje po macoszemu i nie przywiązuje uwagi, czy będzie to pierścionek z różowego złota, czy też z białego. Liczy się tylko to, aby był on z diamentem. A jest to poważny błąd, ponieważ nie każda kobieta chciałaby taki kamień dostać. Warto by więc dyskretnie dowiedzieć się tego, jaki jest jej gust w tej materii, ponieważ często może być on bardzo zaskakujący i daleki od ogólne przyjętego trendu.

Pierścionek różowe złoto — czy to odpowiedni materiał?

Gdy już ma się upatrzony konkretny kamień, można przejść do wyboru materiału, z którego zostanie wykonany dany pierścionek. Standardowo poleca się, aby pierścionek zaręczynowy wykonany był z żółtego, lub ewentualnie białego złota, lecz coraz częściej chętni do oświadczenia się wybrance swojego serca mężczyźni wybierają pierścionki z różowego złota. Nie jest to wcale fanaberia, ponieważ taki kolor złota powoduje, że pierścionek staję się nieprawdopodobnie oryginalny, a co za tym idzie jeszcze bliższy sercu wybranki. Posiadanie tak niespotykanego powszechnie koloru pierścionka jest często bardzo mile przyjmowane.

Dodaj komentarz