Czy pierścionki ze stali chirurgicznej to dobry pomysł na prezent dla bliskiej osoby?

Każdy z pewnością lubi obdarowywać bliskich, ale i samemu od czasu do czasu otrzymać jakiś prezent. Dając komuś podarek zazwyczaj chce się, aby był on praktyczny i służył danej osobie przez długie lata. Jednym z częstszych pomysłów na prezent dla pań jest biżuteria. Obecnie zaś, coraz większą popularnością cieszą się jej elementy takie jak np. pierścionki, wykonane ze stali chirurgicznej.

Czym jest stal chirurgiczna

pierścionki ze stali chirurgicznej

Pod tą nazwą w rzeczywistości kryje się coraz powszechniejszy stop metalu, w skład którego wchodzą takie pierwiastki jak chociażby:

  • tytan,
  • nikiel,
  • chrom.

To właśnie ta mieszanka składa się na metal, który zachwyca swoimi właściwościami, takimi jak odporność na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne. Stal 316L, która nazywana jest właśnie stalą chirurgiczną wykorzystywana jest często do produkcji biżuterii. Dlaczego jednak ten sposób jej wykorzystania zyskał taką popularność?

Pierścionki ze stali chirurgicznej- idealny prezent dla osób wrażliwych

Jak wspomniano powyżej pierścionki ze stali chirurgicznej (dostępne tutaj) tak samo, jak inne elementy biżuterii są w znacznej mierze odporniejsze na korozję czy blaknięcie kolorów pod wpływem wystawienia na działanie światła. Jednak to nie ta cecha sprawia, że wiele pań doceniło właściwości tego stopu. Jego główną zaletą bowiem jest to, że nie powoduje obtarć czy podrażnień skóry osób szczególnie wrażliwych. Często takie dolegliwości uniemożliwiają kobietom noszenie biżuterii z nawet tak szlachetnych metali, jak złoto czy srebro. Stal chirurgiczna jest więc dla nich prawdziwym zbawieniem i alternatywą, po którą decyduje się coraz więcej osób.  

Dodaj komentarz