Jak rozpoznać prawdziwą złotą biżuterię?

Akurat w przypadku biżuterii łatwo można dać się naciąć. Coś, co wygląda na prawdziwe i wykonane z wysokojakościowego złota, w rzeczywistości jest tylko doskonale skonstruowaną podróbką, która z prawdziwym złotem ma niewiele wspólnego. Oczywiście sztuczna biżuteria też potrafi być atrakcyjna, jednakże jeśli komuś zależy na kupnie oryginału, musi on nauczyć się go rozpoznawać.

Odpowiednia struktura

Prawdziwa złota biżuteria damska zawsze jest biżuteria idealną. Nie sposób natknąć się w niej na jakiekolwiek defekty, braki czy nawet niewielkie niedoskonałości. Perfekcja uwidacznia się przede wszystkim w gładkiej strukturze. Oczywiście bywa i tak, że złoto jest celowo chromowane czy matowione, czyli że naumyślnie zmienia się jego strukturę, jednakże jeśli nie takie jest założenie producenta, jego faktura powinna być idealnie gładka. Jakiekolwiek ślady lutowania w żadnym wypadku nie powinny być widoczne na żadnym, nawet najmniejszym jego elemencie. Jeżeli wyrób podczas noszenia okazuje się podatny na odkształcanie i po modnym naruszeniu jego powierzchni pozostają na niej jakiekolwiek ślady, oznacza to, że nie jest to prawdziwy szlachetny materiał, a jedynie jakaś marna podróbka.

Idealny kolor

Większość osób zupełnie intuicyjnie ocenia jakość złota na podstawie jego koloru. To dobry krok. Złota biżuteria damska powinna zostać bardzo dokładnie obejrzana z każdej strony przez potencjalnego kupującego. Musi on spojrzeć właśnie na jej kolor, ale też i blask, o ile oczywiście pierścionek czy naszyjnik ma być klasycznie błyszczący, bo choć nie jest to częsta praktyka, to jednak złoto od czasu do czasu celowo się matowi, aby nadać mu nowocześniejszej prezencji. Szczególną uwagę należy zwrócić na złoto białe. Ono jest jednak najczęściej fałszowane, bo w celu poprawienia jego koloru bardzo często poddaje się je zabiegowi rodowania. Proces ten sprawia natomiast, że biżuteria pokrywana jest dodatkową warstwą, która podczas noszenia może się wykruszać i ścierać. Nie wygląda to zbyt estetycznie, dlatego tego typu rzeczy nie ma sensu nawet kupować.

Dodaj komentarz