Jaki kamień na pierścionek zaręczynowy?

Głównym elementem każdego pierścionka zaręczynowego jest oczywiście zdobiący go kamień. To on musi grać pierwsze skrzypce w tego rodzaju biżuterii. Powinien od razu rzucać się w oczy, stając się symbolem miłości łączącej parę narzeczonych. Czy jednak takim kamieniem zawsze musi być diament? Jakie są dla niego alternatywy i czy one w ogóle istnieją?

Diament

Diament to dość oczywisty i przy tym niemalże zawsze dobry wybór. Nie bez powodu to właśnie pierścionki zaręczynowe zdobione tym kamieniem wciąż są najczęściej wybierane przez mężczyzn. Diament to taka absolutna klasyka. Wciąż uchodzi on za jeden z cenniejszych kamieni szlachetnych, który odznacza się nie tylko doskonałym (wręcz perfekcyjnym) wyglądem, ale też i znakomitymi właściwościami, wynikającymi głównie z jego wysokiej twardości. Jeżeli więc przyszła narzeczona jest tradycjonalistką lubującą się w eleganckich i prostych rozwiązaniach, na pewno dobrym pomysłem będzie zaproponowanie jej pierścionka zaręczynowego z diamentem. Ten typ biżuterii przypadnie do gustu dosłownie każdej kobiecie.

Kolorowe kamienie szlachetne

Jeśli jednak nie diament, to może kolorowy kamień szlachetny? W ostatnim czasie zaręczynowe pierścionki coraz częściej zdobi się właśnie barwionymi materiałami. Kamieniem szlachetnym może być w tym przypadku m.in. rubin, szmaragd, topaz czy nawet szafir. Kolorowe pierścionki zaręczynowe mają tę olbrzymią zaletę, że są niesamowicie oryginalne. Mało który mężczyzna odważa się je jednak kupić. A szkoda, bo coraz więcej kobiet skłania się w stronę barwnej i nietypowej biżuterii. Szczególnie często przypada ona do gustu młodym dziewczynom, które starają się odchodzić od konwencjonalnych i tradycyjnych rozwiązań. Dla nich pierścionek zaręczynowy z kolorowym kamieniem może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Cyrkonie

Ostatnia propozycja to natomiast pierścionek z cyrkonią, czyli coś dedykowanego wyłącznie miłośniczkom błyskotek. Nie jest on jakimś złym wyborem, ale jeśli jednak ma się do rozdysponowania większe pieniądze, lepiej zdecydować się na klasyczny brylant zamiast na cyrkonie.

Dodaj komentarz