Jaki złoty pierścionek wybrać?

Dobrze dobrana biżuteria dodaje charakteru każdej kobiecie. Nie ma jednak nic piękniejszego niż złoty pierścionek, wspaniale połyskujący na dłoni szczęśliwej kobiety. Bowiem złoto od zawsze kojarzy się, nie tylko z bogactwem, ale również niezniszczalnością i trwałością. Ponadto, dodaje energii, a także pewności siebie. Jak więc wybrać odpowiedni pierścionek?

Sprawdź jakość złota

Złote pierścionki, które dostępne są na rynku jubilerskim. Różnią się m.in. próbą złota. Złoto jest miękkim, błyszczącym metalem. Z powodu jego miękkości, tworzy się stopy z mniej szlachetnymi materiałami, aby zwiększyć jego twardość. W związku z tym powstają pewne standardy, które określają poszczególne próby złota. Im wyższa próba, tym więcej czystego złota w złocie, a co za tym idzie wyższa jego cena. Wszystko sprowadza się więc do kwoty, którą chcemy przeznaczyć na pierścionek. Najczęściej wybierane jest złoto o próbie 585.

Białe czy żółte złoto?

Kolor złota również ma znaczenie. Przy jego wyborze, warto kierować się tym, jakiego koloru biżuteria noszona jest na co dzień. Wówczas pierścionek będzie dobrze komponował się z resztą biżuterii. Jeśli wyznajemy styl klasyczny, warto zdecydować się na standardowe żółte złoto. Natomiast dla osób, które wolą stonowane dodatki, odpowiedni będzie srebrny pierścionek.

Różne modele

Obecnie w modzie jubilerskiej dominują złote pierścionki z cyrkoniami https://ergold.pl/79-zlote-pierscionki-z-cyrkonia . Przyciągają one uwagę, a także dodają blasku. W sklepach jest wiele modeli, w których cyrkonie umieszczone są w centralnym miejscu pierścionka. Cyrkonie występują w większych i mniejszych rozmiarach, wszystko zależy od naszych preferencji.

Dodaj komentarz