Pierścionek zaręczynowy – diament, czy może inne kamienie?

Jedną z najważniejszych kwestii do przemyślenia przy zakupie pierścionka zaręczynowego jest wybór zdobiącego go kamienia. Najpopularniejszym rozwiązaniem, z którego będą zadowoleni zwolennicy klasycznych wzorców jest diament. Znany ze swojej trwałości (jest najtwardszą substancją stworzoną przez przyrodę) i piękna, na dobre zagościł na półkach z pierścionkami zaręczynowymi. Jeśli jednak chcemy nieco wyjść poza schemat, warto przemyśleć zakup pierścionków z innymi pięknymi kamieniami.

Rubin – symbol miłości
Piękny, krwistoczerwony rubin w pierścionku zaręczynowym z pewnością zrobi wrażenie na każdej kobiecie. Obok diamentu to jeden z najbardziej poszukiwanych kamieni szlachetnych. Jego nazwa pochodzi od łacińskiego „ruber” – czerwony. Najcenniejsze są rubiny o barwie określanej jako kolor krwi gołębiej. Jeśli nasza partnerka lubi wyraziste i żywe barwy, rubin będzie znakomitym wyborem symbolizującym miłość.

Tanzanit – unikatowy urok
Ten dość rzadko spotykany kamień przypadnie do gustu kobiecie lubiącej wyjątkową biżuterię. Pierścionek zaręczynowy z tanzanitem (sprawdź na sklep.diamor.pl) jest dość nietypową i bardzo piękną ozdobą każdej kobiecej dłoni. Jego zaletą jest możliwość dopasowania do kreacji w wielu barwach.

Szmaragd – najpiękniejszy odcień zieleni
Jeśli naszej kobiecie dobrze jest w zielonym, szmaragd powinien być obowiązkowym elementem jej kreacji. Szmaragdy cechują się niesamowitą głębią i jednocześnie żywiołowością. Od razu rzucają się w oczy i zachwycają swoim pięknem.

Oprócz tego możemy znaleźć wiele innych pięknych kamieni, jak na przykład szafir, cytryn itd. Ich szeroki wybór i niewątpliwe piękno powinny zachęcać nas do stosowania ich jako alternatywa dla często spotykanego, a nawet nieco zbyt powszechnego diamentu.

Dodaj komentarz