Rodzaje spinek do mankietów

Spinki do mankietów kojarzą się przede wszystkim z elegancją oraz formalnymi uroczystościami – zakłada się je głównie na specjalne okazje, aby podkreślić i zaakcentować szykowną stylizację. Jednak męska biżuteria w postaci spinek do mankietów nie jest zarezerwowana jedynie na wyjątkowe okoliczności – odpowiednio dobrana może sprawdzić się zarówno w przypadku garnituru i fraku, jak i luźnej oraz swobodnej koszuli.

Jak prawidłowo założyć spinki do mankietu
Aby spinki spełniły swoje zadanie, muszą być założone w odpowiedni sposób. Bez względu na to, czy mężczyzna zdecyduje się na złote bądź srebrne spinki do mankietów, czy też ich metalową lub drewnianą wersję, musi pamiętać o tym, aby posiadać koszulę z właściwymi mankietami – pozbawionymi guzików, ale za to z otworami umożliwiającymi przeciągnięcie spinki i połączenie za jej pomocą obu stron mankietu. Poprawne założenie spinek polega na złożeniu mankietu na pół, przełożeniu spinki przez otwory i zapięcie jej z drugiej strony. Tylko właściwe założenie spinek podkreśli stylizację i doda jej niebanalnego charakteru.

Rodzaje spinek do mankietów
Wprawdzie wielu mężczyzn używa srebrnych spinek do mankietów jedynie na specjalne okazje, to jednak coraz więcej panów zaczyna doceniać ich niebanalny styl i stosować ten element męskiej biżuterii także do codziennych stylizacji. Dwa podstawowe rodzaje spinek do mankietów to:
– eleganckie, które można założyć na oficjalne spotkania, wesela, bankiety bądź kolacje służbowe (w tej grupie dominują modele klasyczne, proste i pozbawione zbędnych ozdobników, najczęściej kwadratowe lub prostokątne, których największy wybór można znaleźć wśród złotych lub srebrnych spinek do mankietów),
– w wersji casual, które pasują do ubiorów codziennych (wybór spinek zarezerwowanych do tego stylu zależy jedynie od wyobraźni i upodobań samego zainteresowanego, wśród tej grupy można znaleźć spinki wykonane z różnorodnych materiałów, charakteryzujących się różnymi kolorami i wzorami).
O ile w przypadku spinek eleganckich istnieją określone zasady ich doboru, o tyle w obszarze spinek codziennych panuje pełna dowolność.

Dodaj komentarz