Z jakiego materiału wybrać pasek do zegarka?

Wybierając pasek do zegarka, zwracać trzeba uwagę na naprawdę dużo najróżniejszych rzeczy. Wiele osób skupia się przede wszystkim na jego odpowiednim rozmiarze, co jest rzeczą oczywiście ważną, lecz oprócz tego nie można pomijać także materiału, z którego jest on wykonany. Jaki zatem będzie najlepszym materiał na pasek do zegarka?

Skórzane paski do zegarka

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się skórzane paski do zegarka, które są nie tylko bardzo ładne i eleganckie, lecz przede wszystkim są bardzo wygodne. Skóra jest materiałem, który świetnie przepuszcza powietrze, więc ręką się w niej nie zapaca. Dodatkowo jest materiałem bardzo elastycznym, więc dobrze się do ręki dopasowuje. Niestety jest również dość droga, a także wymaga okresowego jej konserwowania, aby zachowywała przez długi czas swoje właściwości.

Materiałowe paski do zegarka

Znacznie tańszym, choć nadal atrakcyjnym wizualnie modelem jest wersja materiałowa. Czym oprócz dobrej ceny charakteryzuje się pasek do zegarka z materiału? Jest przede wszystkim znacznie praktyczniejsze. Trudno sobie bowiem wyobrazić, aby wyjść w skórzanym pasku na rower, czy też wybrać się w góry. Choć jest on mocny, to jednak ryzyko jego uszkodzenia jest zbyt duże. Co innego jednak w przypadku paska materiałowego, który jest niezwykle mocny i niewrażliwy na mechaniczne uszkodzenia, a przy tym nadal przecież jest dość ładny.

Tutaj można znaleźć kilka modeli pasków do zegarków.

Dodaj komentarz