Agat

Samodzielne tworzenie biżuterii to ciekawe i bardzo relaksujące zajęcie. Zastanawiając się z czego wykonać kolejną bransoletkę czy naszyjniki, warto wziąć pod uwagę agat. Jest to półszlachetny minerał, który dodatkowo jest wielobarwny. To z pewnością wpłynie pozytywnie na wygląd biżuterii. Agat to jednak nie tylko ładny wygląd. Koraliki z agatu mają również swoje znaczenie.

Właściwości agatu

Agat znany jest już od 8000 lat! a mino to nadal pozostaje jednym z najpopularniejszych minerałów do wyrobu biżuterii. Nie da się go podrobić. Wszystkie jego właściwości i zastosowania dostępne są dzięki naturze.

Jest nazywany kamieniem miłości i wierności, dlatego pierścionki z nim często wybierane są na zaręczyny. Wybierając koraliki z agatu, biżuteria nadal pozostanie charakterystyczna, a to wszystko za sprawą jego wyjątkowej barwy. Koraliki z agatu sprawdzą się przy wyrobie domowych unikatowych bransoletek i naszyjników. Dzięki nowej metodzie, sztucznym barwieniu kamieni, możemy uzyskać agat w każdym możliwym kolorze. Jedyne co będzie ograniczało przy wyrobie kolczyków czy naszyjnika, to wyobraźnia. Obecnie, dostępna jest ogromna paleta barw agatu.

Znaczenie agatu

Koraliki z agatu noszone blisko ciała mają dodać pewności siebie, spokoju i harmonii osobie, która je nosi. Można z powodzeniem wykorzystać je, jako znaczenie tej symboliki. Agat koraliki, które będą umieszczone w biżuterii mogą przypominać o sukcesie który się osiągnęło, albo o celu, do którego się dąży. Dodatkowo koraliki z agatu mają korzystny wpływ na większość znaków zodiaku. Podobno, noszony codziennie, pomaga zwalczać uczucie niepokoju. 

Dodaj komentarz