Podstawowe informacje o srebrnych pierścionkach. Czym kierować się przy wyborze?

Srebro, obok złota, jest jednym z najpopularniejszych kruszców używanych do produkcji biżuterii. Są z niego wykonywane najróżniejsze wyroby, takie jak bransoletki, naszyjniki, kolczyki, czy choćby srebrne pierścionki. Drogocenne przedmioty wykonane ze srebra cieszą się nie mniejszym uznaniem niż wyroby złote. Czemu biżuteria srebrna jest aż tak popularna?

Srebro jako materiał na wyroby jubilerskie

Podobnie jak złoto, srebro jest metalem ciągliwym i kowalnym, przez co z łatwością może być formowane w najróżniejsze kształty. Sprawia to, że już od starożytności było używane do wyrobu srebrnej biżuterii i różnorodnych ozdób. O jego wartości decyduje natomiast fakt, że występuje ono w ograniczonych ilościach i nie jest możliwa jego syntetyczna produkcja. Do wyrobu biżuterii używa się srebra próby 925, to znaczy stopu o zawartości 92,5% czystego metalu. Pierścionki ze srebra charakteryzują się pięknym połyskiem i nie ustępują swoim wyglądem biżuterii złotej. Pierścionki z tego metalu również mogą być wysadzane kamieniami, zarówno tymi syntetycznymi (np. cyrkoniami), jak i naturalnymi (przykładowo małymi brylantami).

Tanie srebrne pierścionki

Jak dobrać srebrny pierścionek dla siebie?

Oprócz osobistych preferencji co do wyglądu tego elementu biżuterii, najważniejsze przy jego wyborze jest, by łatwo wsuwał on się na palec i równie łatwo z niego schodził. Nie może on jednak spadać z niego podczas ruchów ręką. Wynika z tego, że w celu doboru i zakupu srebrnego pierścionka warto udać się do sklepu jubilerskiego, by dam samodzielnie przymierzyć dany model i sprawdzić, czy na pewno idealnie pasuje on do wymiarów dłoni.

Dodaj komentarz