Czy naszyjnik srebrny może ciemnieć?

Przez wiele osób srebrna biżuteria jest uważana jako swoisty miernik stanu zdrowia. Przyjęło się, że jej kolor – w zależności od stanu chorobowego – może jaśnieć lub ciemnieć.

Kiedy biżuteria ciemnieje?

Czy naszyjnik srebrny może ciemnieć? Podobno ta specyficzna właściwość daje o sobie znać wtedy, gdy dana osoba ma schorzenia natury hormonalnej. Dlaczego tak się dzieje? Nie wiadomo do końca. Pewne jest jednak to, że o właściwości tej pisały już dawne źródła. Nic więc dziwnego, że stała się ona swoistą legendą, w którą bardzo wiele osób nadal wierzy. Należy też przyznać, że współczesna nauka nie realizowała badań, które miałyby wspomnianą kwestię rozwiązać.

Kiedy biżuteria jaśnieje?

O wiele łatwiej zrozumieć naturę jaśnienia srebrnej biżuterii. Zjawisko to towarzyszy podobno schorzeniom nerek. Przyjęło się, że mocznik którego nadmiar usuwany jest przez skórę, wchodzi w reakcję ze srebrem. I właśnie dlatego celebrytki srebrne mają stawać się coraz jaśniejsze. Czy jednak można badań stan zdrowia Pacjenta wyłącznie na podstawie analiz barwy srebrnego naszyjnika lub celebrytki?

Podsumowanie

Celebrytka srebrna nie powinna być „miernikiem zdrowia” Do tego o wiele lepiej nadają się osiągnięcia dzisiejszej medycyny.

Srebrne naszyjniki dostępne na Marko.pl.

Dodaj komentarz