Jakie zapięcia do bransoletek najlepsze?

Biżuteria stanowi uzupełnienie każdej stylizacji. Sama w sobie także powinna się prezentować nienagannie. Dobrze dopasowane zapięcie w bransoletce ma zagwarantować nie tylko walory wizualne, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Jak wybrać ten niewielki, ale jakże istotny,  element?

Zapięcie do bransoletki – dlaczego tak ważne?

zapięcia do bransoletek

Cenna biżuteria lub taka, która ma wartość sentymentalną jest zazwyczaj przechowywana przez lata. Zakłada się ją na specjalne okazje, choć niektórym użytkownikom towarzyszy na co dzień. Rodzaj i wytrzymałość zapięcia w bransoletce determinuje jej żywotność. Zapięcie powinno być na tyle solidne i stabilne, aby nie odpinało się samoistnie, gdyż mogłoby to grozić zgubieniem ulubionej biżuterii. Z drugiej strony trzeba zadbać o to aby całokształt wyglądał atrakcyjnie. Zapięcie jako nieodłączna część bransoletki musi po prostu do niej pasować, zarówno materiałowo, jak i gabarytowo. Zbyt małe lub zbyt duże zapięcia stworzą bowiem efekt karykatury i zaburzą proporcje bransoletki.

Zapięcia do bransoletek – rodzaje

Najpopularniejszym typem zapięć do bransoletek z Marko.pl są elementy nazywane karabińczykami. Przypominają one rodzaje mocowań stosowanych we wspinaczkach górskich i pracach na wysokościach. Podobną formą są zapięcia typu fasolka. Naciskając małą dźwignię można otworzyć zapięcie i zahaczyć obręcz połączoną z dalszą częścią bransoletki. Dużym uznaniem cieszą się obecnie zapięcia magnetyczne, które są wyposażone w blokadę. Często wybierane są także federingi, które nie odpinają się łatwo i dają należytą ochronę.

Jak wybierać najlepsze typy zapięć do bransoletek?

Zapięcie powinno być każdorazowo dobierane do wymagań konkretnej biżuterii. Najlepiej korzystać z oryginalnych zapięć dołączonych do bransoletki podczas zakupu. Jeśli trzeba dokupić zapięcie osobno lub dokupować je w zamian za zepsute części, trzeba zwracać uwagę na rodzaj kruszcu, z którego produkt jest wykonany. Najlepiej kupować w autoryzowanych sklepach, w których otrzymuje się gwarancję producenta.

Dodaj komentarz