Lubisz biżuterię? Dowiedz się, dlaczego warto wybrać kolczyki ze stali chirurgicznej!

Wiele kobiet nie potrafi wyobrazić sobie życia bez biżuterii. Dobrze dobrane ozdoby podkreślają urodę ich właścicielki i stanowią świetne dopełnienie zarówno codziennych, jak i wyjściowych stylizacji. Do najchętniej noszonego rodzaju biżuterii należą kolczyki – wiszące, wkrętki, koła, nausznice i inne. Choć na rynku można znaleźć ozdoby wykonane z różnych materiałów, szczególnie warto zainteresować się kolczykami ze stali chirurgicznej. Dlaczego?  

Kolczyki ze stali chirurgicznej – piękne i bezpieczne dla skóry

Mogłoby się wydawać, że w świecie jubilerstwa prym wiedzie złoto i srebro. Choć te metale szlachetne uchodzą za ekskluzywne, mają pewne wady. Nieraz zdarza się, że wyroby ze złota bądź srebra uczulają osoby z delikatną, skłonną do podrażnień skórą. Doskonałą alternatywą dla nich jest stal chirurgiczna, zwana również szlachetną lub nierdzewną. Już samo nazewnictwo wiele mówi nam o niezaprzeczalnych zaletach stali chirurgicznej. Surowiec ten nie uczula, dlatego idealnie sprawdza się do produkcji biżuterii dla alergików. Nawet osoba ze skłonnością do reakcji alergicznych nie musi obawiać się, że kolczyki ze stali chirurgicznej wywołają wysypkę, świąd czy zaczerwienia na skórze. Z tego też powodu ozdoby ze stali szlachetnej polecane są jako pierwsze kolczyki po przekłuciu uszu. Mogą korzystać z nich także kobiety cierpiące na AZS lub łuszczycę. 

Gdy niska cena idzie w parze ze świetną jakością

Do zalet biżuterii ze stali szlachetnej z pewnością zalicza się ich niska cena. Surowiec ten jest znacznie tańszy niż złoto czy srebro, a jego jakość zadowoli nawet najbardziej wymagające panie. Kolczyki ze stali chirurgicznej są odporne na korozję, między innymi dzięki zawartości chromu. Oprócz tego przez długi czas zachowują nienaganny, jednolity kolor. Nie utleniają się i nie odbarwiają, a ponadto są odporne na zarysowania. Wszystko to sprawia, że stanowią zarówno piękną, jak i trwałą ozdobę uszu. Stal chirurgiczna jest stosunkowo łatwa w obróbce, dlatego na rynku można znaleźć wykonane z niej kolczyki w niemal każdym kształcie czy wzorze. 

Dodaj komentarz