Pierścionki zaręczynowe z szafirem – nowa moda wśród miłośników biżuterii

Na zaręczyny wręcza się wybrance pierścionek wyjątkowy, oryginalny, często posiadający wyraziste oczko z kamienia szlachetnego. Niezależnie od zamożności oświadczającego się, powinien to być przedmiot zgodny z upodobaniami przyszłej żony. Warto wybrać taki, który będzie miał dodatkową symbolikę lub wywoływał konkretne skojarzenia.

pierścionek z szafirem

Piękny pierścionek z szafirem

Choć najpopularniejsze kamienie do pierścionków zaręczynowych to brylanty, jest wiele par decydujących się na bardziej oryginalne rozwiązania – na przykład pierścionek z szafirem. Głęboka szafirowa barwa takiego oczka świetnie będzie komponowała się ze srebrną obrączką, rzadziej spotyka się biżuterię złotą. Im większy kamień, tym większe będzie wrażenie jego głębi, ale i małe oczka podkreślają w wyjątkowy sposób kolor karnacji noszącej lub barwę jej oczu. Szafir w pierścionku jest może mniej uniwersalny niż brylant, ale również bardzo ładnie łączy się z wieloma możliwymi stylizacjami i pasuje do osób o różnych barwach włosów i oczu.

Wybór idealny

Nowoczesne pierścionki zaręczynowe z szafirem to prawdziwie luksusowy towar. Wyglądają stylowo, nawet z dużym oczkiem zachowują wrażenie bardzo delikatnych i subtelnych – co świetnie podkreśla urodę kobiety. Nie muszą być jedyną ozdobą, na przykład przy połączeniu z naszyjnikiem czy kolczykami zyskają dodatkowy blask. Wiele różnorodnych propozycji takich pierścionków znaleźć można w sklepach jubilerskich. Możliwe jest również złożenie zamówienia, jednak w tym przypadku niezbędne jest późniejsze dokonanie przymiarki, by pierścionek pasował, nie zsuwał się z palca ani nie uciskał go zbytnio.

Dodaj komentarz